Official

Category:
Icon 0
Icon Nis 5, 2023

“Official” kelimesi İngilizce menşeli bir kelime olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “uhde” yahut “iş” valörına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na derece uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda patronaj ve hükümet ustalıklerinde kullanılırdı.

ılımlı Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tanımlamak midein kullanılmaya serlandı. Bu görevliler, örneğin devlet daireleri yahut kiliselerde çeşitli ustalıklerle sorumlu olan kişilerdi.

Zamanla, “official” kelimesi daha geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut mezun bir konumda mevcut rastgele bir kişyeğin tanımlamak midein kullanılmaya serlandı. Günümüzde, “official” kelimesi ekseri hükümet, spor yahut iş dünyası gibi resmi bir konumda mevcut kişmüterakki yahut kurumları tanımlamak midein kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Zamanla, kelime resmi yahut mezun bir konumda mevcut rastgele bir kişyeğin tanımlamak midein kullanılmaya serlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al https://kadinsitesi.name.tr/ https://adiyamanwebtasarimseo.name.tr/ https://aydinwebtasarimseo.name.tr/ https://bebekmobilyalari.name.tr/ https://fidanfidesatisi.name.tr/ Heets
Puff Bar