Ümit Kalko

Category:
Icon 0
Icon Ağu 15, 2022

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, güçlü lisans eğitimini Değer Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Organizasyon alanında İstanbul Aydınlık Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye kolünde marka bünyeu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’de ilk el önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise yapılanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze derece terbiye kolünde karı olarak birbir hayli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En muhteşem ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden esaslayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, sanat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası etkili çallıkışmalar yürüten KALKO, birbir hayli ayak topu, basketbol kulübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde zemin aldığı Ekeçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların kanatı keşik Türkiye’nin en muhteşem özel ekol ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 senedir yönetim kurulunda zemin almaktadır.

KALKO, terbiye alanında yaptığı sükselı methalimlerden dolayı birbir hayli düğün, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında terbiye alanında projeler yürütmektedir. Her yıl birbir hayli öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve iptidai ile yan yana öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al https://kadinsitesi.name.tr/ https://adiyamanwebtasarimseo.name.tr/ https://aydinwebtasarimseo.name.tr/ https://bebekmobilyalari.name.tr/ https://fidanfidesatisi.name.tr/ Heets
Puff Bar